واقعیت اینه که اجبار خالی مخصوصا تو مسائل اعتقادی،  خودش برای ایجاد نفرت کافیه. اما ما این هنر رو داریم که هر روز روش‌های جدید برای ایجاد نفرت رو امتحان کنیم.
مثلا یه روشش : از این راننده تاکسیه که دختر مردم رو شب از ماشین انداخته بیرون، فقط من تقدیر نکردم تا الان.

+ یه لایه‌های پنهان تزویر و دورویی هم می‌بینم تو این حرکت(که البته خیلی عادیه دیگه الان بین این جماعت افراطی) . یه عمر تو گوش ما خوندن حجاب مصونیت است، بعد دختر مردم رو شب از ماشین پیاده کردن و دقیقا مصونیتش رو به خطر انداختن. این یعنی اصلا مهم نیست حجاب چیه. مهم اینه که ما زورمون می‌رسه و زور میگیم.
+ چقدر نفرت دارم از تک‌تک این افراد افراطی که دقیقا خودشون عامل اصلی به سخره گرفتن حجاب در این سطح گسترده تو جامعه هستن.

این قسمت بعدا اضافه شده: 
خب، فکر می‌کنم لازمه کمی راجع به منظورم از به سخره گرفتن حجاب توضیح بدم.
کسی که مانتو و روسری یا حتی چادر می‌پوشه اما هفت قلم آرایش می‌کنه، کسی که تاپ و ساپورت می‌پوشه و یه مانتو جلو باز الکی میندازه رو دوشش، کسی که روسریش رو جوری تنظیم می‌کنه که حتما نصف موهاش از جلو بیرون باشه و نصف دیگه‌ش از پشت و خلاصه کسی که به مانتو و روسری یا چادر داره اما به حجاب نزدیک هم نیست، خودآگاه یا ناخودآگاه داره حجاب رو مسخره می‌کنه.
اما فقط این شخص مقصره؟ نه! خیلی‌هاشون روح‌شون هم خبر نداره که دارن تمسخر می‌کنن.
ولی ما این جوری برخورد می‌کنیم. ما ساده‌ترین راه رو انتخاب می‌کنیم: افراد مقصر هستن. افراد باید مجازات بشن. افراد باید به ضرب و زور ارشاد بشن. افراد بعد از به ضرب و زور ارشاد شدن باید به حجاب عشق بورزن.
بدیهیه که حجاب فقط یکی از موارده. برخورد ما با همه چیز همینه. یه نمونه‌ی کوچیک دیگه‌ش مسئولای یه مدرسه هستن که برای نماز نمره در نظر می‌گیرن.
تو کدوم کشور دنیا، کسی حجاب رو این‌طور به سخره می‌گیره؟ کجای دنیا در این سطح گسترده حجاب به سخره گرفته میشه؟جواب اینه که هیچ جا.
دلیل؟ اجبار. نه اجبار خالی حتی. اجبار همراه با نفرت‌پراکنی عمدی.
ما به خودمون اجازه میدیم به فردی که حجاب نداره هر نوع توهینی بکنیم و حتی در نهایت اونو وادار کنیم که از ما عذرخواهی کنه و بعد از توهین کننده هم تقدیر کنیم. ما شماره اعلام می‌کنیم که مردم بی حجابی رو گزارش بدن. ما به خاطر حجاب ماشین می‌خوابونیم تو پارکینگ. ما تو خیابون با موتور می‌پیچیم جلوی دختر مردم که بهش بگیم حجابت رو رعایت کن و .
بله، ما مقصریم در به سخره گرفتن حجاب. حتی بیشتر از افرادی که به ظاهر ممکنه این کار رو بکنن.
+ این متن قرار نبود این‌جوری باشه. این متن هفته‌ی پیش نوشته شده بود، و شامل موارد دیگه‌ای هم می‌شد. اما کمی خلاصه شد و دو روز پیش هم قضیه‌ی  فرمان. ببخشید، راننده اسنپ بهش اضافه شد. این بخش جدید هم از همون متنه.
+ منظور از ما» جمعیت معتقد به حجابه. وگرنه که فکر می‌کنم مشخصه از چی دارم حرف می‌زنم.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها